Muzyka

SIÓDEMKA muzyczna #11

PLAYLISTA NA SPOTIFY

Ostatnio zmotywowałam się do stworzenia playlisty na Spotify, więc jeśli potrzebujecie większej ilości moich muzycznym nowości, to gdy tylko serce mocniej zabije mi na dźwięki jakiejś piosenki to od razu znajduję ją tam i dodaje do swojej CIUT WIĘCEJ MUZYKI. To nie tylko „prezent” dla Was, ale przede wszystkim ogromne ułatwienie dla mnie. Kiedy już naprawdę nie wiem co słuchać mogę włączyć którykolwiek moment listy i za każdym razem jestem zadowolona. Super co? Tak więc koniecznie sprawdźcie co się tam znalazło, mam nadzieję, że będziecie zadowoleni

BLUE WILLMINGTONS WYDAJE PŁYTĘ!

No gdzie jest lepsze miejsce na ogłaszanie światu tak dobrej nowiny jak nie na blogu o ładnych rzeczach w poście muzycznym? Strasznie się cieszę, że Maciek wraz ze swoim zespołem działa tak mocno i chcą wydać płytę. Stworzyli zbiórkę, gdzie można wesprzeć ich kilkoma złotymi. Niektóre opcje są na tyle szałowe, że można Maćka „kupić” do swojego mieszkania na prywatny koncert- a myślę, że warto hahaha 😀 Ale są też te dla bardziej introwertycznych osób jak za 5 dyszek, poza pomocą, kupienie po prostu płyty z baaardzo dobrą muzyką! No ja myślę, że super. O Blue Willmingons mówiłam w pierwszych w historii inspiracjach na kanale Ciut Więcej. Minęło sporo czasu, a ja dalej podtrzymuje zdanie, że to naprawdę dobra muzyka i warto wspierać. Tak więc jeśli ktoś miałby ochotę… to wiecie gdzie klikać!

Tymczasem przechodzimy do siódemeczki, która ostatnia gra mi w głośniach.

Zauważyliście już to parcie na największy hit lata? Nagle na Youtube jest tyle premier singli, że głowa mała. Większość bardzo lekkich utworów powoduje swego rodzaju zażenowanie, że producenci, którzy znają się na gustach ludzi naprawdę produkują coś takiego. Nasuwa się pytanie, czy to z nimi czy z nami jest coś nie tak? 😀 Jednakże! Choć dzisiaj trochę muzyczno-letnich dźwięków, to jednak wiem, że lekkie brzmienie nie musi oznaczać złego i może być dobre dla uszu i inteligencji odbiorcy. Lecimy!

Meskie granie 2019 SOBIE I WAM

Za każdym razem bawi mnie to, że ja naprawdę nie spodziewam się nowego singla. Teoretycznie wiem, że co roku przecież jest nowy, ale zawsze wydaje mi się, że dzieje się to baaardzo szybko. W tym roku Męskie Granie obchodzi dziesięciolecie i z tej okazji składają muzyczne życzenia, które, jak co roku, muzycznie brzmią IDEALNIE! W tym roku na pokład wróciła Nosowska, więc jak pewnie wiecie dla mnie jest to rewelacja dodana do pełni. Nie ma co mówić o tym utworze. Tak jak reszta dziewięciu jest po po prostu hitowo! A dla przypomnienia, dodaję również pierwszy singiel MG. Dzisiaj słucham go cały dzień. Zapomniałam już jak jest dobry i ponad czasowy.

MARGARET

Tak, dziwi mnie to, że kiedy mówię o liście, która będzie absolutnie na najwyższym poziomie umieszczam Margaret, ALE to co zrobiła nową, POLSKĄ płytą jest kapitalne! Nie słucham całej płyty, choć starałam się, ale po wyborze trzech piosenek mogę już stwierdzić, że Gosia zrobiła świetną robotę. Wreszcie nie przeskakuje z fajnej tanecznej angielskiej wersji na tą bardzo melancholijną i nudzącą. Łączy swoją otwartość, którą dzieliła się w języku angielskim z ojczystym językiem, o którym przy premierze poprzednich polskich piosenek mówiła, że się wstydzi i trochę boi. Widać, że strach jej minął i stworzyła super kawałki. Moją pierwszą miłością było Gaja Hornby, później wałkowałam Błyski fleszy, plotki, ścianki, a teraz na tapet wzięłam Chwile bez słów. No i jeszcze Serce Balia, ale jedynie z teledyskiem, bo gdy słyszałam ją na płycie nie mogłam wyjść ze zdziwienia, że właśnie do tej piosenki powstanie teledysk. Myślę, że z powodzeniem można dać szansę Margaret… tylko nie na koncertach. Tam robi szopki i puszcza piosenki z płyt. Przedziwne 😀

Lisy DIAMENTY

Strasznie lubię patrzeć na ludzi, którzy spełniają marzenia i jak patrzę sobie na Lisy to sobie myślę, że te marzenia naprawdę są widoczne… tym bardziej kiedy tak wyraźnie śpiewają o talencie, ciężkiej pracy i marzeniach właśnie. Taka muzyka to nie jest są moje brzmienia, ale uwierzcie, że zapętlałam ten utwór kilka dni. Sprawdźcie, jeśli jeszcze nie znacie.

Sonbird NIEPOWAŻNY

Youtube mocno mi polecał tę piosenkę, a ja bardzo jakoś nie chciałam jej włączać. Do czasu! Minął już chyba miesiąc od kiedy słucham i przestać nie mogę. Należy tutaj zwrócić uwagę również na teledysk, który w fajny sposób obrazuje słowa piosenki. Lubię głos, lubię kolorystykę teledysku i sam pomysł na niego. Jeśli wzbranialiście się jak ja przed przesłuchaniem, to informuję- warto włączyć.

Fisz Emade Tworzyło CAŁA PŁYTA

Mówiłam o tym już przy okazji inspiracji. Wreszcie mogę powiedzieć o FISZ EMADE TWORZYWO, że nie oszukali mnie i nie wykorzystali. Wreszcie stworzyli płytę, która jest absolutnie nowa i świeża i ja to szanuję! Przestałabym ich chyba lubić, gdyby jeszcze dalej ciągnęli na sprawdzonym już sposobie śpiewania. Uwielbiam całą płytę i chyba trudno wybrać mi ulubioną. W każdym razie JESTEM W NIEBIE była pierwsza, więc doceniam 😀

Bedoes & Kubi Producent ft. Taco Hemingway CHŁOPAKI NIE PŁACZĄ

Popłakałam się słysząc ten mega mądry, wyzwalający i uwalniający tekst piosenki o mężczyznach. Uwielbiam głos Taco, ten pierwszy mocno mnie drażni, ale to o czym śpiewa jest niewątpliwie potrzebne. Postarajcie się przebrnąć przez ten pierwszy głos. Jestem pewna, że Wam się spodoba.

Teraz trochę mi obrzydła, bo ostatnio byłam na wyjeździe z gimnazjalistami i tak mi zepsuli tę piosenkę, że już jej nie słucham. Ale słuchałam bardzo długo i moim zdaniem jest to bardzo ważny głos mężczyzn w dzisiejszym (i w sumie każdym) świecie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *