Książki

KSIĄŻKA Czy to długo, czy krótko?

Jeżeli oczekiwaliście dzisiaj jakiejś książki dla dorosłych z 600 stronami, to niestety muszę Was zmartwić. Aktualnie czas mam jedynie na takie książeczki, a tak na serio powiem Wam dzisiaj o czymś super, co warto sprezentować jakiemuś małego, bliskiemu sercu dziecku. Książka CZY TO DŁUGO, CZY KRÓTKO to kilkanaście stron pokazujących, że czas jest pojęciem względnym i ten sam okres czasu może się czasami dłużyć, a czasami trwać tylko chwilkę.

Podejrzewałam, że ta książka będzie pokazywać czy to naprawdę długo czy krótko, ale gdy teraz dostałam gotową wizję na talerzu… zdecydowanie bardziej mi się podoba ta forma! Uczenie, że czas to coś bardzo nieokreślonego w pojęciu długo/ krótko. Prawie wszystkie porównania są bardzo adekwatne i wydaje mi się, że każdemu dziecku taka książeczka przypadnie do gustu.

Mam też taką wizję, że pierwszy kupiony egzemplarz pozwoli robić kolejne swoje wersje porównujące czas. Ja z miłą chęcią usiądę kiedyś ze swoimi dziećmi i zastanowię się co w naszym życiu jest takie mocno krótkie, albo długie. Jakie czynności lubimy wykonywać, a jakich nie do końca. Ponieważ ta mała książka jedynie do przeczytania i zostawienia jest zwykła. Dopiero w interakcji rodzic-dziecko może zdziałać coś bardzo dobrego! Ta niebieska pozycja jest idealny motorem napędowym wspólnego czasu i wymyślania coraz to nowszych pomysłów na 5 minut, 3 godziny, czy 2 lata. Z chęcią dokleję do swojej w przyszłości własne kartki z tekstem i ilustracjami. Taką zabawę polecam Wam również z Waszymi pociechami. Kto się na to pisze?

2 Comments

  1. Świetna rekomendacja! Biegnę kupuję moje
    Uwielbiam Twój Blog Karolina, lubię to że mam tu u Ciebie swoje miejsce w Internecie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *