KSIĄŻKA Ada to wypada

No dzień dobry! Przebyłam długą wyprawę dzisiaj, a jest dopiero 9. Tak właśnie będzie wyglądało teraz moje życie. Najdziwniejsze jest jednak to, że cieszę się. Będę miała tyle czasu na czytanie! Już mam. Końcówka Millenium jest już coraz bliżej (na razie zachwycam się drugim tomem). Jednak żeby nie było tak brutalnie… Dzisiaj książka ADA TO WYPADA, która po dodaniu na Instagrama wzbudziła mnóstwo emocji. Także oto ona. Co skrywa w środku?

ADA TO WYPADA to książka skierowana do dziewczynek na przekór piosence Ada to nie wypada, a wypada wiele, choć często wielu ludzi próbuje podciąć skrzydła, albo „doradzić” po swojemu.

W środku znajdują się rady znanych, polskich kobiet m.in. Błaszczyk, Holland, Koteluk czy Wellman. Wszystkich bohaterek jest aż 21, więc jest w czym wybierać i inspirować się historiami kobiet, które często miały mocno pod górę.

Każdej bohaterce poświęcono trzy strony. Krótka sentencje co wypada, przepis na zarówno wiarę w siebie, spełnianie marzeń, akceptację siebie czy po prostu szczęśliwe życie oraz krótka notka biograficzna i przedstawienie Polek najmłodszym (ale również i starszym, ja wielu rzeczy się dowiedziałam). Żeby tego było mało każda z nich została zilustrowane. W bardzo kolorowy, infantylny, czasem nieudany, ale zawsze radosny sposób.

Błaszczyk mówi o pomaganiu, Bonda opowiada wspaniałą historię ze swojego dzieciństwa o stawianiu granic, Dymek mówi o tym jak zrezygnować z czegoś stabilnego na rzecz kosmicznego szaleństwa z pasją, Holland mówi o tym, że reżyserka na planie może mieć władzę, Wellman jak zawsze doprawia wszystko optymizmem i pokazuje, że warto po prostu siebie lubić i akceptować, a Więdłocha potwierdza, że można być wrażliwym.

To oczywiście nie wszystkie wspaniałe kobiety. Zostawiłam Wam trochę do odkrycia 🙂

Ta książka jest wizualnie po prostu świetna! Zarówno w aspekcie kolorystycznym jak i w pomyśle na samą formę i treść.

Dla mnie najpiękniejsza cześć książki to końcówka. I o ile zazwyczaj podziękowania nie wzbudzają we mnie żadnych emocji tak tu-serce rosło! Zofia Kraszewskia i Sylwia Stan stworzyły wspólnymi siłami książkę dla dziewczyn, a więc i dla przyjaciółek. Krótkim opisem swojej przyjaźni dały kolejną motywację do budowania przepięknych więzi! Ich sentencją jest komplementowanie siebie nawzajem… A listy które do siebie napisał są cudne!!! Polecam Wam zapoznać się z tą książką chociaż dla tych kilku kolorowych stron 🙂

Fajnie czytać książkę która została napisana z potrzeby serca i w pięknej przyjaźni.

Ilustracje do książki wykonało pięć  dziewczyn: Ada Buchholc, Ola i Kamila Romaniuk, Dagmara Jagodziński, Anna Kożdoń 🙂

Od pewnego czasu powstało mnóstwo książek o kobietach. Już na samym moim blogu było tych pozycji kilka: Damy, Dziewuchy, Dziewczyny. Historia w spódnicyDamy, Dziewuchy, Dziewczyny. Podróże w spódnicy | Pasztety do boju. Myślę sobie, że warto by było zająć się również chłopcami. Już po samej książce #sexedpl wywnioskować można, że to właśnie oni mają najczęściej najgorzej. Nie mają przyjaciółki, a jedynie oczekiwania wobec ich męskości. Ej! Im też dużo wypada. To co, kto się podejmie napisania? Chętnie później napiszę o tym post hahaha 😀

ps. sory za moją rękę, która brzydko wygląda trzymając tę książkę… to wszystko wina złej inspiracji paznokciowej- pamiętajcie, aby nigdy nie robić czarnych plamek na paznokciach. Wygląda jakbym nie zmywała lakieru od pół roku. Może dzisiaj dam radę to zmienić!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *