Muzyka

SIÓDEMKA muzyczna #12

Mam piątkę muzycznych petard! Dlatego dłużej już nie mogłam czekać i dzisiaj siódemka trochę okrojona 😉 Na sam koniec bonus od Nosowskiej, bo może jeszcze nie widzieliście, a warto! Lecimy!

Ofelia ZARAZ 

Zakochałam się od pierwszych nut! Później gdy zaczęłam analizować tekst (po dokładnym przeczytaniu opisu, który mocno w tym pomaga) wydał mi się jeszcze bardziej doskonały i tak wybrzmiewał w moich głośnikach non stop… aż do porzygu-jak to zwykle u mnie bywa 😉 Koniecznie zapoznajcie się z tym utworem! Miałam nadzieję, że cała płyta będzie doskonała, bo Ofelia wydaje się bardzo świadomą młodą artystką, ale jednak drugi singiel TU nie przypadł mi do gustu w ogóle i chyba nie przesłuchałam go nawet raz do końca. Czy zdecyduję się na płytę? Na pewno przesłucham jej na Spotify.

Natalia Przybysz CIEPŁY WIATR

Nic na to nie poradzę, że najzwyczajniej w świecie szaleję za głosem Natalii i jej KAŻDĄ piosenką. Muzycznie, tekstowo i metaforycznie (choć nie w każdej chcę doszukiwać się prawdy śpiewanej przez piosenkarkę) jest to dla mnie arcydzieło. Uwielbiam! Przez ostatni czas nie miałam czasu na nic, nawet na posłuchanie nowej piosenki, ale gdy tylko znalazłam chwilę od razu odpaliłam ją na Youtube. ZNAKOMITA! Tym razem teledysk nie przypadł mi do gustu tak jak na przykład ŚWIATŁO NOCNE, ale piosenka jest świetna. Koniecznie posłuchajcie. Ale wiem, że [jestem] nie drogą, a celem . Bajka!

Ralph Kamiński KOSMICZNE ENERGIE 

Ralph zawsze był dla mnie dobrym artystom, czasami słuchałam go na swoim Spotify, ale później jakoś szybko mi przeszło. Dopiero teraz, w nowej odsłonie czuję, ze trafia w moje serce w 100%. Jego nową piosenkę wałkowałam tysiące razy, a teledysk z miłą chęcią oglądam co jakiś czas na nowo. Jeśli lubiliście morze to prawdopodobnie to polubicie jeszcze bardziej. Już czekam na nową płytę.

Taco Hamingway POCZTÓWKA Z WWA, LATO ’19

Uwielbiam tego człowieka!!! CAŁĄ PŁYTĘ i wiem, że wcale nie jestem w tym oryginalna, ale to dobrze! Dobrze, że dobre jest popularne i trafia do prawie każdego. Ile tam jest dobrej treści, ile dobrych utworów! Trudno wybrać jedną ulubioną. Wybieram całą płytę i słucham jej przynajmniej kilka razy dziennie, jeśli akurat mam zabiegany dzień w domu z paczkami. Nie muszę martwić się co puścić i nie marnuję czasu na zmianę piosenek, bo po prostu wszystko jest świetne. Czy istnieje jeszcze ktokolwiek, kto nie słyszał tych kawałków? 😉

Coma & Ralph Kamiński POŻEGNANIE Z BAJKĄ

Po pierwsze- nie miałam nigdy fazy na to, że Rogucki mnie wkurzał, że się zmienił, że to źle, że aktorzy i przesadza i że stara Coma to było coś. Mocno ufałam w to wszystko i jakoś byłam mocno zadowolona z większości utworów, które pojawiały się w ich twórczości. Więc informacja o zawieszeniu działalności była dość smutna. Może nie tak bardzo jak ta sama informacja w kontekście zespołu HEY, ale mimo wszystko- szkoda. Dlatego POŻEGNANIE  Z BAJKĄ  tym kontekście i jeszcze z tym teledyskiem no i głosem Ralpha jest dla mnie jakaś mocno wzruszająca. Koniecznie sprawdźcie!

Nosowska JEŚLI WIESZ CO CHCĘ POWIEDZIEĆ 

Dobrze mi się patrzy na te zmiany i radość, która płynie ostatnio z Nosowskiej solo. Za każdym razem powtarzam to samo- jeśli tak miał wyglądać koniec Hey to żałuję, że nie nastał wcześniej! Koniecznie sprawdźcie ten szalony teledysk z muzyką live 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *