SIÓDEMKA muzyczna #7

Pamiętacie jak w ostatnim PRZEGLĄDZIE PRASY mówiłam Wam, że w Przekroju znajduje się artykuł o tym jak znienawidzić piosenkę? Spokojnie mogłam go nie czytać, bo jestem mistrzem w wałkowaniu piosenek do obrzydzenia. Więc wcale nie dziwi mnie fakt, że muzyczne siódemki pojawiają się naprawdę rzadko. Ostatnia była w maju, wraz z premierą Nosowskiej JA PAS! Były też dwa teksty o super koncertach Nosowskiej i Fisz Emade. I tyle.

Dzisiaj od premier może już trochę czasu minęło, ale przedstawię Wam swoje letnie nuty… pomijając oczywiście te, które zawładnęły radiem. Nie będę Was katować. LECIMY!

Marcelina TAŃCZ

Marceliny lubię chyba wszystko, więc tym razem nie mogło być inaczej. Wspaniały, radosny, spontaniczny teledysk i ten tekst! Ah. Uwielbiam tę piosenkę. Jest bardzo wakacyjna. Za pierwszym razem koniecznie obejrzyjcie z teledyskiem 🙂

Paweł Domagała WEŹ NIE PYTAJ

Woooow! Jakąś miałam niechęć do nowego utworu Pawła… do momentu aż go włączyłam. Jakie to jest fantastyczne! Teledysk totalnie mnie irytuje i nie lubię go, ale co to jest za tekst! Co to za wrażliwość! Nie dziwię się, że ludzie komentujący na yt wybierają tę piosenkę na pierwszy taniec na weselu. „Weź nie młodniej, weź się starzej. Razem ze mną idź krok w krok”. Urzeka mnie serce tego człowieka. Naprawdę. Jego single zazwyczaj znajdywały się w siódemkach, ale ta przebiła wszystkie poprzednie. Słyszeliście już? Jestem ciekawa jak Wam się podoba.

Brodka & A_GIM WSZYSTKO CZEGO DZIŚ CHCĘ

Bardzo mocno czekam już na ten serial! Mam nadzieję, że będzie fantastyczny. Potrzebuję polskiego, dobrego serialu. Ileż można tych zagranicznych (Mindhunter, Opowieść Podręcznej, Fargo, Ania nie Anna, Grace & Grace– tak dla przypomnienia 😀 ) i tylko Vega w przerywkach, a umówmy się, choć lubię, to nie jest to ambitne kino 😉 Piosenka promująca ten serial jest fenomenalna, więc liczę na to, że z serialem nie może być inaczej. Ktoś w komentarzu napisał, że mogłaby powstać cała płyta różnych znanych piosenek w tak dobrych aranżacjach. JESTEM ZA! Tylko żeby to nie były aranżacje jak Jestem Kobietą The Dumplings i Mary Komasy…

Męskie granie orkiestra 2018 POCZĄTEK

O tak starych rzeczach nie powinno się już nawet pisać, bo oczywiście nasłuchałam się jak głupia i już nie puszczam jej w domu, chyba, że usłyszę w radio- to nadal mam jeszcze ciarki. Ten tekst jest cudem! Ten teledysk nagrywany bez cięć jest wspaniały. Wszystko tu jest dobre. Koniecznie zobaczcie również Making of podczas nagrywania. Robi wrażenie. Takie to miłe….

Beyonce i Jay-Z APES**T- THE CARTERS

Przyznam bez bicia- słuchałam tej piosenki RAZ w życiu. Wystarczyło mi aby się zakochać. Teraz pisząc ten post słucham jej dwukrótnie i choć to nie jest moja wrażliwość, to spełnia moje estetyczne oczekiwania względem teledysku na 500%. Niby prawie 100 milionów wyświetleń, ale wydaje mi się jakaś taka niedoceniona. A może się mylę? Może po prostu nie leci w radio i tyle. W każdym razie- ten teledysk to majstersztyk i zdecydowanie wygrywa ten pojedynek jak i pewnie wiele innych. Ten statyczny Luwr, wszystko tak bardzo dopracowane, symetryczne i perfekcyjne. Uwielbiam ludzi, którzy potrafią robić takie rzeczy!

Joanna Kulig (Zimna wojna) DWA SERDUSZKA CZTERY OCZY

Zastanawiałam się czy umieszczać tę piosenkę w siódemkach, ponieważ ma ona sens jedynie po obejrzeniu filmu Zimna Wojna Pawła Pawlikowskiego. Tak naprawdę dopiero teraz włączyłam tę piosenkę na yt pierwszy raz i jestem zachwycona, że oficjalny zwiastun filmu to tak naprawdę „jedynie” przepiękny teledysk do tej piosenki w wykonaniu Joanny Kulig. WOW! Klasa. Koniecznie obejrzyjcie film, mówiłam o nim już w moim filmie z TOP 116 filmów do obejrzenia. Ja napewno wrócę jeszcze wielokrotnie do tego filmu, aby jeszcze bardziej wczuć się w te różne aranżacje kluczowej piosenki. Wspaniałe!

Kenn Colt, Nari&Milani COME BACK TO ME

I na sam koniec moja piosenka wakacji! Piotr wynalazł ją gdzieś na Spotify i puszczał za każdym razem, gdy wyjeżdżaliśmy w dłuższe trasy, ale on (w przeciwieństwie do mnie) zna umiar w puszczaniu piosenek wielokrotnie 😉 I tak oto lubię ją nadal, bo nie słuchaliśmy jej za często, a ja do teraz nie znałam jej tytułu. Jest wspaniała i kocham w niej wszystko! Koniecznie posłuchajcie. Wystarczy, że będziecie słuchać. Teledysk jest żaden.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *